Brwi


Brwi najbardziej zmieniają charakter twarzy.

Wydaje się niejednokrotnie, że są symetryczne, lecz jest to iluzoryczne spotrzeżenie. Nigdy jedna połowa twarzy nie jest taka sama jak druga połowa.

Aby otrzymać jak najpiękniejszy kształt brwi, który spowoduje, że twarz będzie odswieżona, wypoczęta i młodsza, należy indywidualnie dobrać nowy kształt brwi, który będzie współgrał z indywidualnym wizerunkiem twarzy. Najczęściej wykorzystuje się naturalny początek zarysu brwi. Należy wpierw je narysować kredką, aby uzyskać optymalnie piękną linie. Dopiero po takiej próbie można rozpocząć mikropigmentację.

Dla każdej osoby dobiera się indywidualny odcień i kolor zbliżony do naturalnego koloru brwi, by uzyskać najbardziej naturalny wizerunek i podkreślić indywidualność i osobowość.

Przebieg Zabiegu


Metoda 1 – Polega na wprowadzeniu barwnika po przez zastosowanie mikro-pigmentacji specjalnym elektronicznym urządzeniem, w którym stosuje się sterylną igłę. Metoda 1 to efekt pudrowy. Wprowadza sie barwnik na skore po miedzy naturalnymi wlosami w formie cienia . Rowniez ta metoda wykonuje sie wyrazisty rysunek brwi ( efekt: rysunek kredka), nazywany czasem ,,blok,,.

Metoda 2 – Polega na wprowadzeniu barwnika pod skore w formie linii, kresek. Linie te maja imitowac naturalny wlos. Metoda ,, kreskowa,, wykonywana jest specjalna igla ( 3- slope, lub 5- slope), za pomoca ktorej bardzo powoli i precyzyjnie wprowadza sie barwnik pod skore. Ulozenie kreseczek musi  idealnie wspolgarc z naturalnym wzrostem wlosa.

Metode te mozna wykonywac rowniez specjalnym urzadzeniem ( wtedy metoda ta nazywana jest ,, piorkowa,,) , poniewaz urzadzenie przypomina pioro i zaopatrzone jest w zetaw 7 lub 12 igłowy. Metodą tą wykonuje się bardzo delikatne kreseczki imitujące brwi po to by zagęścić idealną, naturalną linię brwi, która została uszkodzona w jakiś sposób (wypadek, choroba) co spowodowało przeżedzenie się naturalnej linii brwi. Sposób wprowadzania barwnika jest mniej przyjemny jak w metodzie 1 i wymaga bardzo dużego doświadczenia praktycznego. Ten sposob osobiscie uwazam za krotkotrwaly i niestety mniej przyjemny w odczuciach.

Najbardziej lubie laczyc Metode1 z Metoda 2, wtedy otrzymuje efekt- HD ( czyli najbardziej naturalny).

Ważne: Przed przystapieniem do pracy miejsce przygotowane do zabiegu pokrywa się specjalnym zelem znieczulającym, co zwieksza komfort zabiegu.

Należy pamiętać, że po zabiegu rzeczywisty kolor barwnika w skórze pozostaje tylko w 40%.

Po zabiegu następuje naturalny proces gojenia naskórka i po całkowitym złuszczeniu się zagojonego naskórka nastepuje korekta brwi, co umołliwia wprowadzenie bardziej intensywnego zabarwienia i uzupełnienia kolorem miejsc, które naskórek szybciej wchłonął.

Czasami taki proces jest niepotrzebny.

Lecz należy mieć na uwadze fakt, ze każdy zabieg jest indywidualny i proces wchłaniania się pigmentu, jak i jego rozjaśniania następuje bardzo indywidualnie.

Najważniejszą jednak informacją jest to, że makijaż permanentny brwi powinien być zbliżony jak najbardziej do naturalnego wyglądu. Makijaz permanentny w swojej idei to dążenie do naturalności.

Galeria brwi